Czy jest coś bardziej ekscytującego niż pokaz sztucznych ogni podczas wielkiej imprezy?
Coraz częściej dla podkreślenia rangi i znaczenia uroczystości organizowane są fantastyczne przedstawienia pirotechniczne. Bajkowe sceny znane dotąd z hollywoodzkich produkcji stają się udziałem szerokiej publiczności.
Dziś, aby zaciekawić widza nie wystarczą już zimne ognie i prymitywne petardy. Dziś trzeba dać, to co najlepsze – teatr kolorowego ognia i dźwięk połączonymi z tajemniczymi dymami.
Oczywiście nie jest to sprawa prosta. Trzeba powiedzieć nawet to sprawa bardzo trudna - wymagająca profesjonalizmu oraz doświadczenia. Pirotechnika sama w sobie jest niebezpieczna i bez niezbędnej wiedzy i rozsądku może przysporzyć wiele problemów i kłopotów. Co tu dużo mówić, mamy do czynienia z materiałami niebezpiecznymi.
Widząc kolejne kolorowe ognie rozpryskujące się na tle nieba - tworzące przepiękne obrazy, pewnie zastanawiamy się, jak oni to robią, że wszystko przebiega tak sprawnie? Każda gwiazda, każda kolejna rakieta czy kula wypuszczane są w niebo z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Wszystko idealnie zgrywa się w całość – widowisko dla duszy i oka. Odpowiedź jest jedna. Profesjonalizm i precyzja to warunek konieczny, aby pokazy pirotechniczne były z jednej strony całkowicie bezpieczne dla widzów, a z drugiej niosły ogromne pokłady niezapomnianych emocji.
Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że pirotechnika to nie tylko pokazy dla widzów, to także niesamowite sceny w kinu akcji. Czy można sobie dziś wyobrazić jakąś produkcję tego gatunku, gdzie nie zastosowano efektów pirotechnicznych? Sceny pościgów, strzelaniny, wybuchy, ucieczki, bez efektów specjalnych byłyby nudne i przypominały bardziej nieme kino, niż super produkcję.
Warto wspomnieć w tym miejscu o jeszcze jednym zastosowaniu szeroko rozumianej pirotechniki, chodzi o występy i koncerty muzyczne. Można powiedzieć, że praktycznie od zawsze stosowano w czasie wielkich koncertów elementy pirotechniczne, które w zamyśle miały jeszcze bardziej potęgować emocje i przeżywanie muzyki. Choć początki były trudne, ponieważ nie dysponowano jeszcze odpowiednio zaawansowaną techniką to dziś pirotechnika na scenie jest nieodłącznym obrazem towarzyszącym niezapomnianym koncertom.